Aydıntepe Mah. Sahilyolu Cad +90 216 392 5142 info@etapmarine.com

Adres

Aydıntepe Mah. Sahilyolu Cad Özek İş Merkezi Tuzla / İstanbul / Türkiye

Telefon Numaramız

+90 216 392 5142

Email Adresimiz

info@etapmarine.com

destek@etapmarine.com

08/11/2021 Comments (0)

Epifanes “Rubbed Effect” Vernik İle İç Mekan Uygulama Örneği

Ürün: Epifanes PP Varnish Extra + Epifanes Rubbed Effect Varnish

 

  +   

Maun, Çam gibi doğal ahşap çeşitlerine yönelik yüzey hazırlığı,

Ahşabın kuru ve kirlerden arındırılmış olduğuna emin olun. Nem oranı %12-17 arasında olmalıdır. Ahşabı Epifanes PP verniklerine uygun tiner, aceton ya da benzeri bir temizleyici ile silin, temizleyicinin uçmasını bekleyin.

Gerekli ise, önce P60-80 lik bir kuru zımparalama yapın. Arkasından sırası ile P100-P220 ile zımparalayın. Zımparalama işlemini her zaman ahşap damarları boyunca yapın. Tozdan, kir ve yağdan arındırma işlemi için bir kere daha iyice temizleyin ve tiner ile silin, tinerin uçmasına müsaade edin.

Teak, Iroco gibi tropik  ahşap çeşitlerine yönelik yüzey hazırlığı,

Tropik ahşaplar bünyelerinde tutunma, yapışma sorununa yol açabilecek doğal asitler ihtiva ederler. Bu bakımdan iyi bir yüzey hazırlığı yapılmalıdır.  Ahşabı Epifanes PP verniklerine uygun tiner, aceton ya da benzeri bir temizleyici ile silin, temizleyicinin uçmasını bekleyin. Asla su kullanmayın! Su kullanımı ahşap asitlerini aktivite edebilir.

Gerekli ise, önce P60-80 lik bir kuru zımparalama yapın. Arkasından sırası ile P100-P180  ile zımparalayın. Zımparalama işlemini her zaman ahşap damarları boyunca yapın. Tozdan, kir ve yağdan arındırma işlemi için bir kere daha iyice temizleyin ve tiner ile silin, tinerin uçmasına müsaade edin.

Lütfen olası soru ve sorunlarınız için iletişime geçiniz.

*Etap Marine Epifanes ürünleri Türkiye distribütörüdür.

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a comment