Pro-Set Nedir ?

PRO-SET® kompozit ürünler arasında, infüzyon epoksileri ve ıslak yatırma sistemlerinden yapıştırıcılara, aksesuarlara ve fuarlama bileşiklerine kadar uzanan epoksi sistemleri serisi bulunmaktadır.

PRO-SET ürünleri, en zorlu ortamlara dayanıklı yüksek performanslı, hafif kompozit yapılar oluşturmak için kullanılır. Otomotiv parçaları, rüzgar türbini kanatları ve yüksek teknoloji tekniklerine kadar PRO-SET epoksi, hemen hemen her kompozit bileşenin sağlamlığını ve dayanıklılığını geliştirebilir.

Dokuma ve çok eksenli cam, aramid, carbon-fi bre ve hibrid kumaşları içeren ıslak yatırma prosedürlerinde kullanılmak üzere tasarlanan PRO-SET reçine-sertleştirici kombinasyonları özellikle laminasyon, infüzyon, alet takımı ve montaj için formüle edilmiştir.

Sürekli iyileştirme konusundaki taahhüdümüzün bir parçası olarak, bu aralık, yakın zamanda, modern kompozit üretim taleplerini daha iyi karşılamak üzere yeniden formüle edilmiş ve genişletilmiştir. Tüm yeni formülasyonlar mükemmel iyileştirme profilleri ile gelişmiş işleme özellikleri sunar ve şirketlerin hızlı bir şekilde siparişleri çok rekabetçi bir şekilde yerine getirmelerini sağlamak için tasarlanmıştır.

Bu standart formülasyonlar tam gereksinimlerinize uymazsa, Wessex Reçineleri ve Yapıştırıcılar Grubunun bir parçası olarak sizinle gereksinimlerinizi tam olarak karşılayan özel epoksi sistemleri oluşturmak için birlikte çalışabiliriz. İşlem süreleri hızlı ve daha önemlisi, nispeten küçük hacimlerde özel PRO-SET formülasyonları sunabiliyoruz.

Laminasyonlu Epoksi

PRO-SET® Laminasyonlu epoksiler çok çeşitli ıslak yatırma laminasyon uygulamalarını karşılamak üzere tasarlanmış sıvı reçineler ve sertleştiricilerden oluşan çok yönlü bir sistemdir.
PRO-SET Laminasyonlu epoksiler, en sert ortamlarda uzun süreli siklik yüklemeye dayanacak hafif, yüksek performanslı kompozit yapılar üretmek için kullanılır.
Bu epoksiler oda sıcaklığında mükemmel fiziksel özellikler geliştirir ve daha iyi performans için iyileştirilebilir. Diğer özellikler:
• Birçok farklı çekirdek malzemesine bağlanma becerisi
Ahşap, metal ve tüm takviye kumaşları dahil
• Mükemmel nem direnci
• Isıya karşı üstün direnç
• Yorgunluğa karşı üstün direnç

İnfüzyon Epoksisi

PRO-SET® İnfüzyon epoksileri, sert ortamlarda uzun süreli siklik yüklemeye dayanacak hafif, yüksek performanslı kompozitlere neden olur.
PRO-SET İnfüzyon epoksileri, modern infüzyon işlemlerinin taleplerini karşılamak için bir dizi sertleştirici içeren süper-düşük viskoziteli sistemlerdir. Oda sıcaklığında mükemmel fiziksel özellikler geliştirirler ve performansı daha da artırmak için sonradan sertleştirilebilirler.

Adhesive Epoksi

PRO-SET® Montaj yapıştırıcıları, lamine kompozitlerin yanısıra çelik, alüminyum, dökme demir, beton, taş ve çoğu ormanda sekonder bağlama için kullanılan, iki bileşenli epoksi yapıştırıcılar ön koyulaştırılmışlardır.
PRO-SET Yapıştırıcı epoksiler serisi, genel amaçlı ve kompozit yapıştırmaya ve ağır yüklü uygulamalara uygun ürünleri içerir.

Genel amaçlı yapıştırma
PRO-SET ADV-170 Yapışkan, genel amaçlı yapıştırma için çok yönlü bir epoksi olup, özellikle tik demiri bağlamak için popülerdir. Reçine ve sertleştirici bileşenleri tiksotropik macunlardır ve yapışkan bir dizi paket ebatlarında mevcuttur.

Kompozit yapıştırma
PRO-SET 175 Reçine esaslı yapıştırıcılar Hızlı (273), Orta (275) veya Yavaş (277) sertleştirici ile kullanılır. Çoğu kompozit bonding uygulaması için uygundurlar.

Ağır yüklü uygulamalar
ADV-176/276 Sertleştirilmiş Yapıştırıcı, ağır yüklenen uygulamalar ve bağlanması zor alt tabakalar için mükemmel tokluk ve üstün soyma mukavemeti sunar. Bunlar arasında şunlar bulunur:
• Prefabrike lifler
• sac kalıplama bileşiği
• metaller
• Çoğu plastik
Montaj Yapıştırıcılarının PRO-SET ADV-175 ve ADV-176 serileri, 400 ml’lik 2 bileşenli kartuşlar halinde ve kutu hacimli olarak paketlenmiştir ve No Color (NC) ve Black (BK) olarak mevcuttur.